Örnek İmar Uygulamaları Projesi

Ulaşımda Engellerin Kaldırılması Projesi
5 Şubat 2019
Botanik Park Projesi
5 Şubat 2019

İlçemizde GAP ve KOP bölgelerinde 18.madde uygulaması gerçekleştirilmeye başlandı. (ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi ile GAP ve KOP bölgelerinde “Örnek İmar Uygulamaları” projesi kapsamında Akçakaya Köyü, Asfalt Mahallesi ve Yarbaşı Köyünü kapsayan 112 hektarlık alanda parselasyon yapılacak.

Uygulaması yapılan alanda bulunan taşınmazlar; imar planlarına uygun olarak, düzenlemeye giren taşınmazların ihtiyacı olan ve kamu hizmetlerinin yapılabilmesi için gerekli olan alanlar ayrıldıktan sonra, eşitlikçi ve adaletli bir yaklaşımla yöre şartlarına uygun yeni imar parsellerine dönüştürülecektir.

İmar uygulaması yapılan alan içerisinde taşınmazları bulunan vatandaşlarımız başta olmak üzere; ilçemiz halkı iş ve işlemleri hususunda bilgilendirecek ve konu ile ilgili sorunlarınızı dinleyerek, kanunların el verdiği ölçüde maksimum memnuniyeti sağlamak hedefindeyiz.

GAP ve KOP bölgelerinde “Örnek İmar Uygulamaları” projesi kapsamında Akçaya Köyü, Asfalt Mahallesi ve Yarbaşı Köyünü kapsayan ve Gölbaşı Belediyesince onaylanan 112 hektarlık alanda bakanlığımızca 3194 sayılı İmar Kanununun 18.maddesine göre parselasyon planlarının yapılmasına başlanmıştır.