Botanik Park Projesi

Örnek İmar Uygulamaları Projesi
5 Şubat 2019
Arıtma Tesisi
5 Şubat 2019

Gölbaşı Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın finansmanıyla yürütülen Botanik Park, Kuru Geçit Mahallesi Göl Caddesi ve Yavuz Selim mahallesinde tamamlanan Botanik Park, yaklaşık olarak toplam uzunluğu 1250 metre olup, 21 dönüm bir alan üzerine kuruludur.

Botanik Parkı içerisinde, bölge iklimine uyum sağlayan süs bitkileri, mevsimlik çiçekler, çim alanları, süs havuzları, aydınlatma armatürleri, oturma alanları, kamelyalar, pergolalar, fitnes grupları, çocuk oyun grupları, koşu ve yürüyüş parkurları, kırsal kafeterya, tarihi oymalı giriş kapıları ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı geniş bir eğlen-dinlen alanı yapıldı.

Botanik Park içerisinde 1000 kişilik amfi tiyatro, oturma ve oyun gruplarının yer aldığı dinlenme ve gezi alanı oluşturulmuş olup vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Amfi tiyatroda ilçemizdeki sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılmaktadır. Amfi tiyatro altında kafeterya, wc gibi alanlar vatandaşlarımızın hizmetine girmiştir.

Proje alanı içerisinde 7/24 saat güvenlik kameraları ile izlenilmektedir.

Ayrıca ilçemizde 20 park vatandaşlarımızın hizmetinde olup, bu parkların bir kısmı yeşil alan ve çevre düzenlemesi yapılarak modernizasyonu yapıldı.